Elewacje Poznań – docieplanie budynków

Prawidłowo wykonane docieplenie budynku pozwala nie tylko na zabezpieczenie obiektu przed wilgocią, ale również, dzięki optymalizacji gospodarki cieplnej, na znaczące obniżenie rachunków za ogrzewanie. Nasza firma zajmuje się kompleksowym wykonaniem elewacji i dociepleń budynków mieszkalnych, biurowych, handlowych oraz przemysłowych.

Elewacja jest tym elementem obiektu budowlanego, który w największej mierze definiuje jego charakter i wpływa na postrzeganie budynku jako całości. Funkcja estetyczna to jedno, równie istotna jest rola praktyczna, jaką pełnią elewacje Poznań. Dzięki dociepleniu ścian, budynek jest chroniony przed przemrożeniem i zawilgoceniem, co znacząco poprawia wydajność pracy systemu centralnego ogrzewania. Prawidłowo wykonane docieplenie, zapewniające wydajną i długowieczną termoizolację, wymaga zastosowania najnowocześniejszych materiałów i fachowego montażu.

Technika

Oferujemy Państwu docieplanie budynków Poznań metodą „lekką-mokrą”. Jest to obecnie najczęściej stosowana metoda dociepleń budynków, która przewiduje montaż warstw materiału izolacyjnego, do zewnętrznej ściany budynku. Do zamocowania izolacji używany jest wyłącznie klej, w niektórych przypadkach – klej i kołki. Warstwa izolująca zabezpieczana jest zbrojeniem, do wykonania którego używana jest siatka z włókna szklanego. Całość pokrywana jest tynkiem cienkowarstwowym.

Materiały

Docieplenia budynków Poznań realizujemy przy użyciu wełny mineralnej, styropianu lub XPS-u. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się podobnym stopniem termoizolacyjności, jednak ze względu na indywidualne parametry, wykazują także wiele różnic. Na wybór odpowiedniego materiału izolującego wpływa bardzo wiele czynników, jak choćby: przepisy prawa budowlanego, materiał, z którego zostały wykonane mury, opór dyfuzyjny murów i wiele innych. Dobierane przez nas rozwiązania zawsze odpowiadają indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom Klienta, dzięki czemu elewacje Poznań przez długie lata zachowują swoje wszystkie właściwości.